لوگو-ژلیوگراف

ژلیوگراف چیست؟

ژلیوگراف، سامانه شبیه ساز رفتار انسان با استفاده از هوش مصنوعی (شبکه عصبی و الگوریتم های ژنتیک) است، که خودکار سازی پیچیده ترین امور، در سطح تلفن های همراه، سیستم های عامل و صفحات وب با استفاده از آن میسر شده است. هدف اصلی این پروژه، شبیه سازی رفتار یک فرد انسان تا عمیق ترین سطوح ممکن می باشد تا جایی که نمی توان رفتار آن از یک کاربر عادی را بدون علم از چیستی برنامه تمیز داد.

ژلیوگراف قادر به انجام چه کاری است؟

ژلیوگراف با رویای شبیه سازی تمامی رفتار انسان در فضای وب، رایانه و تلفن همراه متولد شده است. بنا بر این، وسعت امور قابل اجرا توسط ژلیوگراف، به وسعت اعمال انجام شدنی توسط افراد در دنیای مجازی می باشد. گفتنی است، با توجه به اینکه نرم افزار، در حال حاضر در حال توسعه می باشد، در آخرین نسخه ی انتشار یافته (۲.۹.۲)، ژلیوگراف محدود به فضای مرورگر می باشد.

در نسخه ی کنونی، زیرساخت سناریو نویسی به طور کامل پیاده سازی شده و از تمامی ساختار های مرسوم در برنامه نویسی به شکل گرافیکی پشتیبانی می نماید. در مقابل به صورت اجمالی به مواردی اشاره می کنیم که توسط ژلیوگراف امکان اجرا دارند :

ویژگی های افق سیمای خورشید

ویژگی های اصلی ژلیوگراف:

  • هوش مصنوعی خودکار
  • سهولت در انجام امور خاص
  • بی نیازی از نیروی انسانی متخصص
  • تسریع در روند انجام فعالیت ها
  • ایجاد سناریو های متنوع و گسترده
  • قابلیت استفاده بدون نیاز به دانش کدنویسی
ژلیوگراف

چه کسانی می توانند از ژلیوگراف استفاده کنند ؟

کاربران ژلیوگراف افراد عادی هستند، که با آشنایی با فرآیند سناریو نویسی که به صورت کاملا گرافیکی است، قادر خواهند بود امور خود، اعم از پردازش تصاویر و ویدیو ها و تبدیل متن به صوت و بالعکس، فعالیت در شبکه های اجتماعی و حتی گفتگو با سایرین و … را به صورت تمام وقت و پایدار، خودکار سازی کنند. همچنین هسته ی آن قادر است تغییرات احتمالی در تمام روند اجرای یک کار تعریف شده را تشخیص داده و مانند ذهن یک انسان واقعی رفتار خود را در قالب سناریوی از پیش تعریف شده، تغییر دهد.

مقایسه

وجه تمایز ژلیوگراف با سایر افزونه های مشابه چیست؟

می توان به جرئت ادعا کرد، پروژه ای در حال حاضر قادر نیست اقدامی مشابه ژلیوگراف انجام دهد. شبیه ترین نمونه، یک سامانه به نام IFTTT (if this, then that) است، که صرفا برنامه نویسان متبحر و مسلط به زبان برنامه نویسی Ruby قادر خواهند بود تا اقدام به معرفی کار جدید (سناریو) بکنند. علاوه بر آن مثلا برای اتوماتیک سازی روند یک کار بر روی یک وبسایت با IFTTT می بایست دست اندکاران آن (وبسایت)، با برنامه نویسان IFTTT همکاری کنند،اما آنطور که قید گردید ژلیوگراف رفتاری دقیقا مشابه انسان انجام می دهد.

ویژگی های ژلیوگراف

دریافت مشاوره